Regata Olympijských nadějí Poznaň 15.9.- 17.9.2018

Na mezinárodní úrovni reprezentovali náš oddíl nadějní kanoisté Vojtěch Burda a Otakar Štursa

Na kanále v polské Poznani změřili síly od pátku do neděle závodníci z celého světa světa, včetně Austrálie a Nového Zélandu, USA a Kanady, Tuniska, Singapuru či Japonska nebo Argentiny.

Šestnáctletý kanoista Otakar Štursa se nominoval na letošní Olympijské naděje díky výborným výsledkům nejen během celé sezóny, ale především umístěním na MČR v kategorii dorostenců.

Na Regatě Ota postoupil z rozjížďky 6. místem do semifinále. V obrovské konkurenci obsadil nakonec 4. místo,a tak byl bohužel prvním nepostupujícím závodníkem, protože do finále posloupili pouze první tři.

Sedmnáctiletý kanoista Vojtěch Burda na se nominoval na Olympijské naděje díky 3 medailím na MČR ( zlato na 1000m, stříbro na 200m a bronz na trati 500m). V pátečním závodě na 1000m v rozjížďce nezaváhal a postoupil do semifinále z druhého místa. Další postup se již nevydařil a skončil na nepostupovém 5. místě.  V sobotu ho čekal závod na 500m v závodě čtyřkánoí, kde spolu s dalšími českými závodníky postoupili 2. místem v rozjížďce rovnou do finále V něm nezaváhali a obsadili krásné 3. místo za vítěznými Maďary a stříbrnými Slováky. Neděle již byla ve znamení závodů na 200m, kde Vojta postoupil do semifinále. Tam obsadil 5. místo.

Čeští závodníci získali celkem osm medailí – tři zlaté, tři stříbrné a dvě bronzové. Díky dalším 24 finálovým umístěním se český tým zařadil na páté místo v bodování národů. Stejná příčka mu patřila i v medailové tabulce