Regata olympijských nadějí Račice 15.9.- 17.9.2017

Na mezinárodní úrovni reprezentovali náš oddíl nadějní kanoisté Vojtěch Burda, Michal Hovorka a Otakar Štursa

Na domácí vodě v Labe aréně v Račicích změřilo síly od pátku do neděle 797 účastníků ze 33 států světa, včetně Austrálie a Nového Zélandu, USA a Kanady, Tuniska, Singapuru či Japonska nebo Argentiny.

Patnáctiletý kanoista Otakar Štursa se nominoval na letošní Olympijské naděje díky výborným výsledkům nejen během celé sezóny, ale především umístěním na MČR v kategorii dorostenců, kde na trati 1000m byl druhým umístěným kanoistou z ročníku 2002. Toto místo mu zajistilo účast na mezinárodní Regatě olympijských nadějí.

Na Regatě Ota postoupil z rozjížďky 3. místem přímo do finále. Tam v obrovské konkurenci obsadil krásné 8. místo.

Šestnáctiletí kanoisté Vojtěch Burda a Michal Hovorka změřili síly na deblkanoi. Jakožto stříbrní medailisté z MČR na tratích 500m a 1000m byli vybráni pro reprezentaci republiky v kategoriích C2 200m, C2 500m a C2 1000m. V pátečním závodě na 1000m ve finále dlouho bojovali o bronzovou medaili. Ve vyrovnaném závodě dojeli nakonec na 6. místě s minimálním odstupen za třetími Maďary. V sobotu je čekal závod na 500m, kde postoupili z prvního místa ze semifinále a nakonec vybojovali 9. místo. Neděle již byla ve znamení závodů na 200m. Ve finále nakonec získali pěkné 8. místo.

Všem třem závodníkům gratulujeme.

Výsledky ZDE

Televizní přenosy naleznete ZDE

 

Napsat komentář