Regata Olympijských nadějí Bratislava 13.9. – 15.9.2019

Na mezinárodní úrovni reprezentovali náš oddíl nadějní kanoisté Otakar Štursa, Tomáš Doktor a Adam Košnar

Na kanále v Bratislavě změřili síly od pátku do neděle závodníci z celého světa světa, včetně Austrálie a Nového Zélandu, USA a Kanady, Tuniska, Singapuru či Japonska nebo Argentiny.

Sedmnáctiletý kanoista Otakar Štursa se nominoval na letošní Olympijské naděje díky výborným výsledkům nejen během celé sezóny, ale především několikanásobným medailovým umístěním na MČR v kategorii juniorů. Na Regatě Ota postoupil z rozjížďky na 1000m 1. místem do semifinále. V něm obsadil 3. místo a doslat se do finále. V něm nakonec vybojoval výborné 6. místo. V sobotu pokračovaly závody na trati 500m. Zde se Ota probojoval 4. místem do seminále. V něm skončil na 7. místě. V neděli čekal Otu sprint na 200m. Zde postoupil do mezijízdy a obsadil v ní konečné 8. místo.

Patnáctiletý kanoista Tomáš Doktor na se nominoval na Olympijské naděje díky 5-ti stříbrným medailím na MČR ( C1 1000m, C1 500m, C2 500m, C2 1000m, C4 500m). V pátečním závodě na 1000m v rozjížďce nezaváhal a postoupil do semifinále z druhého místa. Další postup do finále si zajistil 3. místem v mezijízdě. Ve finále pak vybojoval celkové 6. místo.  V sobotu ho čekal závod na 500m. Do semifinále postoupil z 3. místa. V něm pak obsadil krásné 5. místo. Neděle již byla ve znamení závodů na 200m, kde Tomáš postoupil do semifinále. Tam obsadil 5. místo.

Dalším kanoistou z našeho oddílu, který nás reprezentoval v Bratislavě, byl patnáctiletý dorostenec Adam Košnar. Ten spolu s Jiřím Sedlákem z Hranic postoupili na deblkánoi 5. místem do mezijízdy. V něm obsadili konečné 7. místo.

 

Otakar Štursa a Tomáš Doktor spolu s Lukášem Bacílkem a Petrem Tettingerem z Nymburka reprezentovali naši republiku také v závodech čtyřkanoí v závodech na 200m a 500m. Na těchto tratích postoupili do finále a obsadili pokaždé 9. místo.

Všem závodníků gratulejeme.

Výsledky ZDE

Napsat komentář