Pohár Sezemic a Memoriál Venci Pádla Dolejše 3.9.2017

Závěrečný souboj o Labsko – orlický pohár probíhal na domácí vodě v Kuněticích.

Časně ráno, po východu slunce, dopravili naši závodníci své kanoe a kajaky po proudu řeky Labe z Lukovny do Kunětic. Podzimní počasí přilákalo závodníky z 23 oddílů z celé republiky.

Závodilo se v tradičních ( 200m, 500m, 2000m a 5000m) i netradičních disciplínách ( K2 mix, C2 mix, K2 rodinné). Zároveň se letos konal již 3. ročník memoriálu Venci Pádla Dolejše, který se nesmazatelně zapsal do historie našeho klubu.

Náš oddíl reprezentovali všichni členové včetně bývalých závodníků. A závodilo se opravdu o hodnotné ceny. Kromě zisku medailí a drobných cen pro jednotlivé medailisty se bojovalo o několik pohárů a hlavně o konečné pořadí v Labsko – orlickém poháru.

Naši závodníci vybojovali celkem 48 medailí ( 16 zlatých, 16 stříbrných a 16 bronzových) a vyhráli  Pohár Sezemic. Obrovský ziskem bodů získali prvenství v  Labsko – orlickém poháru. A zdaleka pohárové zně nekončily. Podařilo se nám vyhrát Pohár za nejlepší družstvo mládeže a Pohár za nejlepší družstvo mládeže kanoistů, které věnoval Východočeský klub olympioniků. Dále naši kanoisté z kategorie žáků získali Pohár memoriálu Venci Pádla Doleše. Odměněni byli i nejmladší závodníci. Pohár Nejmladší kajakářka si domů odvezla Anička Košnarová. Pohár Nejmladší kanoista obdržel Vojtěch Takáč.

Děkujeme všem závodníkům za úsilí v boji o poháry. Zároveň děkujeme všem sponzorům za finanční pomoc a věcné dary.