Memoriál Bóži Karlíka 9.9.2017 Častoboř

Šestice závodníků reprezentovala náš oddíl na Slapské přehradě ve středisku Častoboř

Dívčí část našeho oddílu ve složení Tereza Bláhová, Klára Kvasilová, Eliška Dvořáková, Karolína Bláhová, Eliška Seidlerová spolu s kanoistou Martinem Dumkem vyrazila v pátek směr Slapy, aby se zúčastnila tradičního memoriálu Bóži Karlíka.

Podmínky byly ideální – teplé počasí, výborné zázemí s občerstvením, ubytování v chatkách. Jediným nedostatkem byly velké vlny způsobené neustálým projížděním rekreačních motorových člunů a skútrů, které často zmařily nadějně rozjeté závody. Naši závodníci získali celkem 13 medailí i hodnotné ceny.

Kromě tradičních závodů na 200m a 5000m se zúčastnili také populárních závodů K2 mix, C2 mix, K2 rodinné a Lachtan cupu ( závod na kajacích bez pádel). Obrovským úspěchem bylo vítězství Elišky Seidlerové v jedinečném závodě Bacunda cupu, kde se kombinuje jízda 400m na kajaku a 400m na kanoi s přestupem. K výhře jí dopomohl sezemický realizační tým, tvořený mamkou a dědou Elišky, kteří dopravili její kanoi na místo přestupu.

Zpestřením na závěr memoriálu byl závod pramic. Vzhledem k tomu, že naše posádka byla na rozdíl od ostatních pouze 6-ti členná a tvořena převážně dívkami, byla zpočátku považována za outsidera. Ale po výborně zvládnuté rozjížďce, kdy postoupili z 2. místa do finále, se stala vážným kandidátem na medaili. A to se i potvrdilo. Ve finále si dojeli s přehledem pro bronz. Gratulujeme.