Mistrovství ČR krátké tratě Račice 20.7.-22.7.2018

V pátek 20.července nastal pro většinu závodníků vrchol letošní sezóny – mistrovství ČR na krátkých tratích.

Od pátečního rána závodili kajakářky, kajakáři, kanoistky a kanoisté na tratích 200m, 500m a 1000m. Kromě závodů singlů a deblů bojovali naši závodníci o cenné kovy také v závodě čtyráků.

Toto mistrovství bylo pro náš oddíl velice vydařené, proto se zmíníme o úspěších jednotlivých závodníků.

Kajakářka Tereza Bláhová získala bronz na deblu na trati 500m.

Další úspěšnou kajakářkou z kategorie dorostenek byla Karolína Bláhová, která v silné konkurenci vybojovala stříbro na deblu na pětistovce a bronz v kategorii K4.

Také u kanoistů musíme vyzdvihnout úspěchy. Junior Vojtěch Burda získal na singlu celkem 3 medaile ( zlato na 1000m, stříbro na 200m a bronz na trati 500m). Spolu s Michalem Hovorkou získali také zlato na deblu na pětistovce, stříbro na dvoustovce a bronz na trati 1000m. Závodník Vojtěch Burda se díky výborným výsledkům kvalifikoval na Regatu olympijských nadějí, která se bude konat v polovině září ve slovenských Piešťanech.

Z kategorie dorostenců potvrdil vysoký standard kanoista Otakar Štursa, který získal celkem 4 kovy ( stříbro C1 1000m, C4 500m a bronz na C1 500m a C2 1000m) a také se kvalifikoval na Olympijské naděje.

Kanoisté žáci nezůstali pozadu. Pro titul mistra republiky na trati 1000m si zajel Adam Košnar. Spolu s Tomášem Doktorem vybojovali také zlato na deblu na kilometrové trati. Na trati 500m pak bojovali proti sobě už jako soupeři a podařilo se jim dojet společně v totožném čase ( na tisícinu sekundy) na 3. místě. V neděli pak spojili síly ještě s dalšími dvěma žáky našeho oddílu – Adamem Rudolfem a Adamem Hrádkem a dojeli si ve smíšené kategorii proti starším dorostencům pro bronzové medaile.

Závěrem bychom chtěli zdůraznit úspěch Marka Spálenského, který znovu po pauze vyrazil závodit na račický kanál a v kategorii C4 muži si dojel pro cennou bronzovou medaili.

Celkem náš oddíl získal neuvěřitelných 19 medailí, a to 4 zlaté, 5 stříbrných a 10 bronzových.