Račice – 3.Český pohár 5.6.-7.6.2015

Třetí pokračování Českého poháru se uskutečnilo ve dnech 5.6. – 7.6.2015 v Račicích.

Od pátečního rána zde bojovali kajakářky a kanoisté o cenné kovy na tratích 200m, 500m a 1000m. Kromě závodů singlů a deblů si mohli kajakářky a kanoisté změřit síly i v netradičním závodě čtyráků. Dívky ve složení Sabina Doktorová, Klára Kvasilová, Kateřina Brettová a Terka Bláhová bojovaly v silné konkurenci na čtyřkajaku na trati 500m a obsadily výborné 3. místo. Chlapci ( Michal Hovorka ,Ota Štursa, Vojtěch Burda a Jakub Dvořák) si na trati 1000m dojeli dokonce pro zlaté medajle.

Bez názvu

Bez názvu2

Další cenné kovy přidali do sbírky  kromě výše jmenovaných žáků a žaček také Tomáš Doktor, Adam Rudolf, Karolína Bláhová a Sonia Rudolfová.

První medajli z Českého poháru získali zaslouženě i naši nováčci Adam Hrádek a Dan Ruml, kteří si přijeli pro bronzové madajle na vratké deblkanoi.

kluci

Pochvalu si zaslouží i naši druzí nováčci Adam Košnar a Lukáš Navrátil, kteří se poprali s vratkou deblkánoí a větrem. Bohužel po vyjetí z dráhy byli v cíli diskvalifikováni.

Také naše nejmenší žačka a milovnice psů Eliška Dvořáková bojovala jako lvice v rozjížďce. I když si vylepšila své osobní maximum, nepodařilo se jí probojovat do mezijízdy.

Mokrá smůla potkala i naši benjamínku Simonu Androvu, která s velkým nasazením bojovala o postup do finále, ale vlny a poryvy větru byly příčinou jejího zvrhnutí. Náladu si vylepšila po dobře zajetém závodě na 1000m.

Celkově se nám v celorepublikové konkurenci podařilo získat 15 cenných kovů ( 5 zlatých, 4 bronzové a 6 bronzových). Všem závodníkům gratulujeme.