První letošní závody

Kanoistický klub Prosport Sezemice letos konečně zahájil závodní sezónu. I našeho sportu se bohužel významně dotkla pandemie Covid -19 a s ní související omezení. Starší závodníci nemohli absolvovat plánované soustředění v Italské Sabaudii a na Slapech, ale trénovali alespoň individuálně, každý dle možností. Mladší závodníci bohužel absolvovali nedobrovolnou pauzu i v trénincích. Ihned po rozvolnění protiepidemických opatření jsme se ale opět všichni sešli na loděnici v Lukovně a nyní je již příprava v plném proudu.
O víkendu 6. a 7. června klub absolvoval první letošní závody. V sobotu se konal 67. ročník Nymburské pětistovky. Zúčastnili se všichni závodníci a dohromady vybojovali 21 cenných kovů (8x zlato, 8x stříbro, 5x bronz). Zlatou medaili si odvezli: Tomáš Doktor, Adam Rudolf, Anička Košnarová a Viktor Mohaupt, stříbro získali: Tomáš Doktor, Hani Al-Robai, Matyáš Mohaupt, Vítek Krejčí a Matyáš Krejčí. Bronz vybojovali: Hani AL-Robai, Honza Takáč, Viki Mohaupt a Vítek Krejčí. Poprvé si závodění vyzkoušel také náš nový kanoista Oliver Škorjanc. Přestože s kanoistikou začal až ve vyšším věku, než je obvyklé, svoji obrovskou pílí se dokázal vypracovat a být důstojným soupeřem pro ostatní v jeho kategorii. Spolu s Vojtou Takáčem zaklekli také do deblkanoe a obsadili pěkné 4. místo.
V neděli 7. června se klub přesunul na Pastvinskou přehradu. Hned po příjezdu nás zastihla ohromná průtrž mračen, naštěstí na samotné závody se počasí umoudřilo a další déšť přišel až na úplném konci. Ze starších závodníků se tentokrát zúčastnili pouze Jakub Pavlis, Vojta Takáč a Matěj Hovorka, mladší nastoupili v plné sestavě. Získali jsme celkem 20 medailí (3x zlatá, 5x stříbrná,12x bronzová) a nikdo z našich závodníků nezůstal bez medaile.
V červnu je v plánu ještě jeden závodní víkend a začátkem července jako každý rok závodníci absolvují dvoutýdenní soustředění na Orlíku, po kterém následuje Mistrovství republiky na krátké tratě v Račicích. Odložené závody Českého poháru, které se vzhledem k pandemii nemohly konat, proběhnou koncem srpna a v průběhu září.