Poslední závody letošní sezóny

O víkendu 9. – 10. 10. 2021 proběhly poslední závody letošní sezóny a současně poslední závody Labsko – orlického poháru. V sobotu se konal již 68. ročník Nymburské 500, v neděli pak Dlouhé tratě na Pastvinské přehradě. Přestože se závody vzhledem k pandemii konaly až takto pozdě v říjnu, počasí nám neuvěřitelně přáloia oba víkendové dny si závodnící užili krásné babí léto.

V Nymburce se závodilo na tratích 200 a 500m, benjamínci také na trati 2000m. Podařilo se vybojovat celkem 17 medailí – 9x zlato (Adam Rudolf, Vítek Krejčí, Viktor Mohaupt, Matyáš Krejčí, Matyáš Mohaupt), 4x stříbro (Tomáš Doktor, Adam Rudolf) a 4x bronz (Anička Košnarová, Ota Štursa, Jarda Suchý, Viktor Mohaupt).

Druhý den na Pastvinách byl neméně úspěšný a závodníci si odvezli také celkem 17 cenných kovů (6 zlatých, 8 stříbných, 3 bronzové). Těchto závodů se také zúčastnili naši dva noví členové z řad benjamínků – Anička Malá a Marek Půlpán. Přestože začali s pádlováním teprve nedávno, první závody dopadly skvěle. Marek obsadil šesté místo a Anička si dvakrát dopádlovala pro bronz. Zlaté medaile vybojovali Vítek a Matyáš Krejčí a Matyáš Mohaupt, stříbrné medaile získali Viktor a Matyáš Mohauptovi, Matěj Suchý a Anička Košnarová. Pro bronz si kromě již zmíněné Aničky Malé dopádloval také Matyáš Krejčí.

Celkově jsme v pořadí Labsko – orlického poháru obsadili pěkné 4. místo. Všem závodníkům gratulujeme ke skvělým výsledkům.

Napsat komentář