Pohár Sezemic a Memoriál Venci Pádla Dolejše 1.9.2018

Předposlední souboj o Labsko – orlický pohár probíhal na domácí vodě v Kuněticích.

Časně ráno, po východu slunce, dopravili naši závodníci své kanoe a kajaky po proudu řeky Labe z Lukovny do Kunětic. Podzimní deštivé počasí přilákalo závodníky z 28 oddílů z celé republiky.

Závodilo se v tradičních ( 200m, 500m, 2000m a 5000m) i netradičních disciplínách ( K2 mix, C2 mix, K2 rodinné). Zároveň se letos konal již 4. ročník memoriálu Venci Pádla Dolejše, který se nesmazatelně zapsal do historie našeho klubu.

Náš oddíl reprezentovali všichni členové včetně bývalých závodníků. A závodilo se opravdu o hodnotné ceny. Kromě zisku medailí a drobných cen pro jednotlivé medailisty se bojovalo o několik pohárů a také o pořadí v Labsko – orlickém poháru.

Naši závodníci vybojovali celkem 28 medailí ( 12 zlatých, 9 stříbrných a 7 bronzových) a vyhráli  Pohár Sezemic. A zdaleka pohárové zně nekončily. Podařilo se nám vyhrát Pohár za nejlepší družstvo mládeže, který věnoval Východočeský klub olympioniků. Dále naši kanoisté z kategorie žáků získali Pohár memoriálu Venci Pádla Doleše. Odměněni byli i nejmladší závodníci. Pohár Nejmladší kajakář si domů odvezl domácí závodník Vítek Krejčí. Pro něho a pro jeho bratra Matyáše to byly premiérové závody.

          

           

Naše závody posloužily také další dobré věci. Během závodů se podařilo vybrat bezmála 4000,- Kč, které byly předány prostřednictvím Martina Doktora České olympijské nadaci.

Děkujeme všem závodníkům za úsilí v boji o poháry. Zároveň děkujeme všem sponzorům za finanční pomoc a věcné dary.

Výsledky ZDE

Napsat komentář