Nymburská 500 + Sprint a dlouhé tratě na Pastvinské přehradě

O víkendu 14. – 15. května 2022 proběhly první závody již 12. ročníku Labsko – Orlického poháru. V sobotu se konal 69. ročník Nymburské 500, v neděli pak Dlouhé tratě na Pastvinské přehradě.

V Nymburce se tentokrát závodilo pouze na krátkých tratích (200 a 500m). Vzhledem k obrovskému počtu přihlášených závodníků (přes 500 z celkem 36 klubů) byli pořadatelé nuceni závody na dlouhých tratích zrušit. I přes obrovskou konkurenci byli naši závodníci úspěšní a domů si odvezli 7 medailí – 1 zlatou (Vítek Krejčí), 4 stříbrné (Viktor Mohaupt, Matyáš Krejčí, Hani Al-Robai, debl Viktor a Vítek Krejčí) a 2 bronzové (debl Matyáš Krejčí a Marek Půlpán, Matyáš Mohaupt).

Druhý den na Pastvinách se konaly doslova medailové žně. Podařilo se vybojovat celkem 21 cenných kovů – 7 zlatých, 4 stříbrné a 10 bronzových! Zlaté medaile získali Hani Al – Robai (C1 200m, C2 spolu s Žamberským Krausem), Vítek Krejčí (MK1 200m, 500m), deblkajak Vítek Krejčí a Viktor Mohaupt, Matyáš Krejčí (500m, dlouhá trať), pro stříbro si dopádlovali Matyáš Mohaupt (C1 200m), Matyáš Krejčí (MC1 200m), deblkanoe Kuba Pavlis a Matěj Hovorka, Vítek Krejčí (dlouhá trať). Bronzové medaile si odvezli Hani Al-Robai (C1 500m, dlouhá trať), Matyáš Mohaupt (C1 500m, C2, dlouhá trať), Viktor Mohaupt (MK1 200, 500m, dlouhá trať), Matěj Suchý (C1 500m), deblkanoe Matyáš Krejčí a Marek Půlpán.

Kromě spousty medailí si tak závodníci zapsali mnoho bodů do Labsko – Orlického poháru. K výborným výsledkům závodníkům gratulujeme!