Mistrovství ČR na dlouhých tratích Praha – Podolí 21. 4. – 22. 4. 2018

O víkendu 21. 4.  –  22. 4. 2018 se naši závodníci zúčastnili prvního závodu ze seriálu Českého poháru – MČR na dlouhých tratích.

Letos se závodilo v Praze – Podolí na pravém břehu Vltavy. Mladší závodníci z kategorie benjamínků závodili na trati 2 km, žáci,dorostenci, dorostenky, junioři a juniorky pak bojovali o cenné kovy na trati dlouhé 5 km. Na tuto dobu nezvyklé letní počasí přilákalo do Prahy kromě závodníků z celé republiky také zástupy fandících fanoušků. Bohužel krásné počasí využili také majitelé výletních lodí a motorových člunů, kteří nebyli ochotni přizpůsobit rychlost plavidel prostředí probíhajících závodů a velké vlny od jejich lodí často zmařily medailově rozjeté závody. Chladnou vodu Vltavy si tak na vlastní kůži vyzkoušeli Sabina Doktorová, Karolína Bláhová i Adam Košnar. Navzdory tomu, že byli nedobrovolně donuceni opustit lodě, závod nevzdali a dojeli se ctí do cíle.

I přes velkou konkurenci se našim závodníkům dařilo. Vybojovali celkem 6 medailí – 2 zlaté a 1 stříbrnou a 3 bronzové. Cenné kovy získali : Eliška Seidlerová (C1), Vojtěch Burda (C2), Michal Hovorka (C2), Otakar Štursa (C1,C2),Tomáš Doktor (C1,C2) a Adam Košnar (C2).