Mistrovství ČR krátké tratě Račice 31.7.-2.8.2015

V pátek 31.července nastal pro většinu závodníků vrchol letošní sezóny – mistrovství ČR na krátkých tratích.

Od pátečního rána bojovali kajakářky, kanoistky a kanoisté o cenné kovy na tratích 200m, 500m a 1000m. Kromě závodů singlů a deblů obhajovali cenné kovy z červnového Českého poháru kajakářky a kanoisté v závodě čtyráků. Dívky ve složení Sabina Doktorová, Klára Kvasilová, Kateřina Brettová a Tereza Bláhová obhájily na trati 500m bronzové medajle. Chlapci ( Michal Hovorka, Ota Štursa, Vojtěch Burda a Jakub Dvořák) si na trati 1000m suverénně dojeli pro mistrovské tituly.

Letošní mistrovství potvrdilo dlouhotrvající kvalitu našich závodníků. Obhájit mistrovské tituly se podařilo Tomášovi Doktorovi, Adamovi Rudolfovi a Andree Havlové. Další cenné kovy vybojovali v nabité konkurenci Tereza Bláhová, Sabina Doktorová, Karolína Bláhová, Sonia Rudolfová, Jakub Dvořák, Vojtěch Burda, Ota Štursa, Michal Hovorka, Adam Rudolf a Marek Spálenský. Hned pro dvě bronzové medajle si dolely naše kanoistky Sonia Rudolfová s Eliškou Dvořákovou, které bez předchozího tréninku nasedly do deblkanoe a s přehledem si dojely pro třetí místa na tratích 200m a 500m.

Dále Martin Štěpánek si vylepšil své osobní maximum a obsadil pěkné 7.místo v závodě deblkanoí na 1000m.

Také naše benjamínka Simona Androva zabojovala a získala výborné 6.místo v závodě deblkajaků na 1000m.

Pochvalu si také zaslouží kanoisté z řady benjamínků, kteří se od června velice zlepšili. Adam Košnar si v závodě na 200m dojel pro skvělé 4.místo. Ještě o rok mladší Adam Hrádek a Daniel Ruml soupeřili se staršími kanoisty a skončili těsně pod stupni vítězů, když v závodě deblkánoí skončili na skvělém 4.místě. Staršímu bratrovi samozřejmě fandil Denis Ruml, který se vzhledem k nízkému věku nemohl mistrovství zúčastnit.

Největším úspěchem bylo vítězství Andrey Havlové (roz.Doktorové) v kategorii K4 na 500m, které jí zajistilo účast na srpnovém mistrovství světa v Miláně, kde bude mít možnost kvalifikovat se na olympijské hry do Brazílie.

V celkové bilanci jsme vybojovali celkem 23 medajlí – 6 zlatých, 3 stříbrné a 14 bronzových.

Pro závodníky začínají 3 týdny odpočinku. Potom odjíždějí na Mezinárodní mistrovství Moravy do Ostrožské Nové Vsi, kde změří síly se soupeři dalších 5-ti států.

Děkujeme všem závodníkům za obrovské nasazení a za reprezentaci klubu. Dále děkujeme všem rodičům a příznivcům tohoto krásného sportu, bez kterých by náš oddíl nemohl fungovat.