Mistrovství ČR krátké tratě Račice 22.7.-24.7.2016

V pátek 22.července nastal pro většinu závodníků vrchol letošní sezóny – mistrovství ČR na krátkých tratích.

Od pátečního rána závodili kajakářky a kanoisté na tratích 200m, 500m a 1000m. Kromě závodů singlů a deblů bojovali naši závodníci o cenné kovy v závodě čtyráků. Kajakářky Sabina Doktorová a Tereza Bláhová obsadily na trati 500m 4.místo, Klára Kvasilová na stejné trati 6.místo. Chlapcům se dařilo lépe. Kanoisté Vojtěch Burda, Jakub Dvořák a Michal Hovorka si dojeli na trati 1000m pro stříbrné medaile, stejné místo pak v kategorii žáků získali Ota Štursa a Tomáš Doktor.

Letošní mistrovství potvrdilo dlouhotrvající kvalitu našich závodníků. Obhájit mistrovské tituly se podařilo Tomášovi Doktorovi, Adamovi Rudolfovi, Adamovi Hrádkovi a Otakaru Štursovi. Další cenné kovy získali v nabité konkurenci Vojtěch Burda, Jakub Dvořák, Michal Hovorka a Adam Košnar.

V celkové bilanci jsme vybojovali celkem 16 medailí – 5 zlatých, 8 stříbrných a 3 bronzové.

Odměnou všem závodníkům byla sobotní “ vánoční “ slavnostní večeře. Podával se bramborový salát s kuřecím řízkem. Nechyběla tradiční vánoční výzdoba, cukroví a vánočky. Podmínkou vstupu na večeři byl teplý kulich s bambulí a šála kolem krku.DSCF8507

Kompletní výsledky najdete ZDE

Fotky ve fotogalerii nebo ZDE

Pro závodníky začínají 3 týdny odpočinku. Během Letní olympiády se zúčastní programu v Olympijském parku v Pardubicích, kde představí veřejnosti náš krásný sport a budou  návštěvníky učit jezdit na kajacích a kanoích. Vše odstartuje 5.srpna netradičním průvodem městem, kterého se samozřejmě naši závodníci zúčastní. Více na http://www.olympijskypark.cz/olympijsky-park-pardubice-2016/program

Předposlední srpnový víkend se vypraví opět závodit, a to na Mezinárodní mistrovství Moravy do Ostrožské Nové Vsi, kde změří síly se soupeři dalších 6-ti států.

Děkujeme všem závodníkům za obrovské nasazení a za reprezentaci klubu. Dále děkujeme všem rodičům a příznivcům tohoto krásného sportu, bez kterých by náš oddíl nemohl fungovat.