Mistrovství ČR krátké tratě Račice 21.7.-23.7.2017

V pátek 21.července nastal pro většinu závodníků vrchol letošní sezóny – mistrovství ČR na krátkých tratích.

Od pátečního rána závodili kajakářky, kanoistky a kanoisté na tratích 200m, 500m a 1000m. Kromě závodů singlů a deblů bojovali naši závodníci o cenné kovy také v závodě čtyráků.

Toto mistrovství bylo pro náš oddíl velice vydařené, proto se zmíníme o úspěších jednotlivých závodníků.

Kajakářky Sabina Doktorová a Klára Kvasilová kromě ježdění na kajaku ovládají také jízdu na kanoi.Po získání zlata na čtyřkajaku, kde Klára zaskočila za nemocnou Terezu Bláhovou, překlekla děvčata do deblkanoe a na tratích 500m a 200m se jim podařilo získat hned 2 bronzové medaile.

Další úspěšnou kajakářkou z kategorie žaček byla Karolína Bláhová, která v silné konkurenci vybojovala stříbro na deblu na pětistovce.

Také u dalších kanoistek musíme vyzvihnout dvě bronzové medaile Soni Rudolfové a Elišky Dvořákové. První jmenovaná získala také další bronz na trati 500m.

Méně než rok závodící Eliška Seidlerová prokázala narůstající výkonnost a vybojovala svoji první zlatou republikovou medaili v deblu a bronz na singlu na trati dlouhé 200m.

Chlapci kanoisté nezůstali za děvčaty pozadu. Dorostenci Vojtěch Burda, Michal Hovorka, Jakub Dvořák a Otakar Štursa zajeli na čtyřkanoi druhý nejrychlejší čas a dojeli si pro stříbro. Úspěch slavili i v deblech, kde Vojtěch Burda s Michal Hovorkou získali další 2 stříbra a Jakub Dvořák s Otakarem Štursou bronz.

Kanoisté z kategorie žáků přidali další cenné kovy. Tomáš Doktor, Adam Košnar a Adam Rudolf si zajeli na čtyřkanoi pro zlato, Tomáš Doktor s Adamem Košnarem v deblech pro dvě stříbra a Adam Rudolf pro dva bronzy.

Úspěch slavil také benjamínek  Adam Hrádek, který si vyjel na singlu zlato a bronz.

Pochvalu se zaslouží také náš nejmladší kanoista Vojtěch Takáč, který na velkých závodech zatím sbírá zkušenosti. Vojta si dojel pro krásné 5.místo v singlu na trati 200m a 7. místo na deblu na kilometrové trati.

Závěrem bychom chtěli zdůraznit úspěch Martina Dumka, který znovu po delší pauze vyrazil závodit na račický kanál a v deblech si dojel pro cennou bronzovou medaili.

Kompletní výsledky MČR najdete ZDE

Pro závodníky začínají 3 týdny zaslouženého odpočinku. Během prázdnin se zúčastní programu ve Sportovním parku v Pardubicích, kde ve dnech 12. – 14.8.2017 představí veřejnosti náš krásný sport a budou návštěvníky učit jezdit na kajacích a kanoích.

Předposlední srpnový víkend se vypraví opět závodit, a to na Mezinárodní mistrovství Moravy do Ostrožské Nové Vsi, kde změří síly se soupeři dalších států.