MČR v maratonu a 5.závod ČP Týn nad Vltavou

Závěrečný závod Českého poháru se uskutečnil poslední srpnový víkend v Týně nad Vltavou. Pro mladší závodníky byl zároveň Mistrovstvím ČR na dlouhých tratích.Dorostenka Soňa Rudolfová závodila na trati dlouhé 8,6 km. Kajakářky Sabina Doktorová, Tereza Bláhová a Eliška Dvořáková spolu s kanoisty Jakubem Dvořákem, Vojtou Burdou, Michalem Hovorkou a Martinem Štěpánkem si změřili síly na singlech a deblech na 5-ti kilometrové trati. Benjamínka Karolína Bláhová, kanoisté Tomáš Doktor ,Ota Štursa a kajakáři Adam Rudolf s Adamem Hrádkem bojovali o cenné kovy na trati 2 km dlouhé.

V celkové bilanci jsme získali 7 medajlí ( 4 zlaté a 3 stříbrné). Hned dva tituly mistrů ČR získali Karolína Bláhová a Tomáš Doktor. Ke zlatu na deblu přidal individuální stříbro Ota Štursa. Pozadu nezůstal ani Jakub Dvořák se dvěma stříbrnými medajlemi, kterému ke stříbru v deblu pomohl Vojtěch Burda.

Dobrým umístěním v posledním ČP si potvrdili zařazení do 1.kola SCM  naši nadějní kanoisté Jakub Dvořák, Vojtěch Burda a kajakářka Tereza Bláhová. Všechny tři čekají náročné fyzické testy, které se uskuteční v listopadu. Výsledky těchto testů pak rozhodnou, zda budou do střediska zařazeni.