Kadaňský kilometr a Memoriál Karla Leštiny

Poslední víkend před prázdninovým soustředěním byl ve znamení závodů v Kadani.

V sobotu 28.6.2015 se konal 44.ročník Kadaňského kilometru.V malebném povodí řeky Ohře pod unikátní stolovou horou získávali cenné kovy naši kanoisté a kajakářky, a to na tratích 500m a 1000m. V tomto závodě se zároveň bojovalo o pohár Maxipsa Fíka.  Pohár získal oddíl s nejvyšším součtem bodů benjamínků a žáků. Pohár se nám s velkým náskokem podařilo vybojovat. Zároveň jsme v sobotním programu získali celkem 27 medajlí, a to 13 zlatých, 9 stříbrných a 5 bronzových.

Po úspěšném sobotním programu následovala prohlídka kulturních a historických památek města Kadaně. Děti si mohly projít jedinečnou Katovu uličku, která získala primát jako nejužší ulice v České republice. Ve svém nejužším místě měří 66,1 cm a její délka je 51 metrů. V dávných dobách tudy procházel kat a odváděl odsouzeného.  Po projití uličky si děti prohlédly hradby, prošly krásné náměstí s fontánou a radniční věží. Nechybělo ani sladké občerstvení.

V neděli následoval Memoriál Karla Leštiny. Tentokrát se závodilo na tratích 3000m. Také v nedělním závodě nezůstali naši závodníci pozadu. Vybojovali celkem 14 medailí (7 zlatých,5 stříbrných a 2 bronzové).

titul

V celkovém součtu víkendového závodění jsme byli velice úspěšní,a to celkovým ziskem 41 medajlí a zároveň vybojováním výše zmíněného poháru. Ten se bude krásně vyjímat mezi dalšími poháry v naší klubovně. Všem závodníkům gratulujeme a děkujeme za perfektní reprezentaci klubu.