Hradecký kilometr

První červnový den pokračoval 3.dílem seriál Labsko – Orlického poháru v Hradci Králové.Na rozvodněné Orlici se zde konal 78. ročník Orlického maratónu a Hradeckého kilometru. Pro náš oddíl to byl velice úspěšný den. Můžeme říci, že se jednalo přímo o medailové žně. Naši závodníci získali celkem 34 medailí, z toho 16 zlatých, 7 stříbrných a 11 bronzových. A spolu s medailemi i mnoho bodů do Labsko – orlického poháru. K tomu se vyhlašoval také Hradecký vodácký pohár. Ten byl hodnocen součtem bodů ze sobotního Orlického maratónu na dlouhých tratích (náš oddíl reprezentovaly 2 závodnice – Terka a Kája Bláhovy) a nedělního Hradeckého kilometru na tratích 200m a 500m ( účast celého klubu). V celkovém součtu obsadil náš kanoistický oddíl 2.místo. Vítězství nás minulo o pouhých 5 bodů a umístili jsme se hned za domácími závodníky. K úspěchu kromě našich závodníků přispěla i jejich mladá trenérka  Martina Chocenská, která neváhala a doplnila chybějící deblistku v závodu žen. Všem účastníkům gratulujeme.