Černožický kilometr 2. 9. 2023 a Pohár Sezemic 3. 9. 2023

První zářijový víkend proběhl v tradičním Černožicko – Kunětickém duchu.

V sobotu 2. 9. se konal již 51. ročník Černožického kilometru. Závody probíhaly na tratích 200m, 500m a 1000m. Mladší závodníci soupeřili také na trati dlouhé 2000m. Celkově se podařilo vybojovat 14 medailí – 4 zlaté (Hani Al- Robai, 2x Matěj Suchý, C2 Honzík Moravec a Vítek Krejčí), 7 stříbrných (Matěj Suchý, 2x Klára Čmejlová, Hani Al-Robai, 2x Vítek Krejčí, C2 Klára Čmejlová a Anička Malá) a 3 bronzové (Matyáš Mohaupt, Hani Al-Robai, Honzík Moravec)

V neděli 3. 9. se na domácí vodě v Kuněticích konal XXVI. Pohár Sezemic. Pěkné počasí přilákalo závodníky z 20 oddílů z celé republiky.

Závodilo se v tradičních (200m, 500m, 2000m a 5000m) i netradičních disciplínách (K2 mix, K2 rodinné, C2 mix a rodinné). Letos se konal již 9. ročník memoriálu Venci Pádla Dolejše, bývalého trenéra, který se nesmazatelně zapsal do historie našeho klubu. Zároveň proběhl první ročník memoriálu Josefa Doktora, zakladatele našeho klubu, který byl pojat jako „propagační“ jízda a zúčastnilo se jí celkem 15 kanoistů!

Náš oddíl reprezentovali nejen aktivní členové, ale na závodní kariéru si zavzpomínalo i několik bývalých členů. Vůbec poprvé si zazávodily tři naše nové nejmladší členky Lilinka a Malvínka Havlovy a Míša Hubíková. Čtyřletá Malvínka pak získala také pohár pro vůbec nejmladší závodkyni. Celkem se podařilo získat neuvěřitelných 24 medailí (11 zlatých, 5 stříbrných, 8 bronzových) a zároveň obsadit druhé místo v pořadí oddílů.

Zlaté medaile vybojovali Vítek Krejčí, Matěj Suchý, Jarda Suchý, Eliška Dvořáková, Sonia Rudolfová, Anička Malá, Klára Čmejlová, Matyáš Mohaupt, Matyáš Krejčí, Hani Al- Robai

Pro stříbro si dopádlovali: Hani Al-Robai, Vítek Krejčí, Honzík Moravec, Marek Půlpán, Klárka Čmejlová a Martin Dumek

Bronz získali: Lilinka Havlová, Sonia Rudolfová, Anička Malá, Honzík Moravec, Marek Spálenský, Adam Hrádek, Tereza Bláhová,

Pohár Sezemic završil také souboj o Labsko – Orlický pohár, ve kterém jsme letos získali skvělé 3. místo.

Děkujeme všem závodníkům i pořadatelům a těšíme se na shledanou za rok!

Napsat komentář